W środę 24 maja 2023 r. odbyło się w naszej bibliotece kolejne majowe spotkanie. Naszymi gośćmi byli pani Ewa Jaworska (rzeźbiarka i ikonopisarka) oraz pan Piotr Dzięciołowski (dziennikarz, fotoreporter i autor książek). Naszych gości mieliśmy już okazję poznać dokładnie cztery lata temu, kiedy organizowaliśmy wystawę malarstwa pani Samanthy Glińskiej połączoną z promocją książki właśnie pana Piotra Dzięciołowskiego. Książka nosiła tytuł „Malują, rysują, rzeźbią konie”.

Książka – album pt. „moje FOTOMIGAWKI z prl” , którą promowaliśmy podczas dzisiejszego popołudnia to książka, w której są „wspomnienia słowem skreślone i zdjęciami okraszone. Życie codzienne, kultura, polityka. Wielkie nazwiska obok postaci nieznanych. Siermiężny czas PRL w obiektywie fotoreportera pracującego w zawodzie od 1977roku”. Podczas spotkania pan Piotr opowiadał o pracy fotoreportera prasowego w czasach PRL, przytaczał anegdoty i odpowiadał na liczne pytania nie tylko prowadzącej pani Ewy Jaworskiej, ale również na pytania publiczności. Warto tu przytoczyć fragment recenzji Przemysława Wierzchowskiego – artysty fotografika, jednego z najznakomitszych fotoreporterów prasowych: „moje FOTOMIGAWKI z prl” Piotra Dzięciołowskiego to podróż sentymentalna… po czasach słusznie minionych… wspaniały dokument szarej rzeczywistości… bardzo dobre zdjęcia okraszone osobistymi opisami Piotra podpowiadają nam, że warto cofnąć się do PRL-u i zderzyć go z dzisiejszą rzeczywistością. Z całego serca polecam…”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14