Na debiut pisarski młodego człowieka Damiana Banacha zaprosiliśmy do naszej biblioteki w czwartkowe popołudnie - 13 kwietnia 2023 r.  Autor książki „Homo deus” jest uczniem Technikum Leśnego im. A. Loreta w Tucholi, tegorocznym maturzystą, mieszkańcem powiatu tucholskiego, bardzo interesującym się filozofią.
Z początkującym pisarzem rozmawiała jego polonistka i wychowawczyni Katarzyna Umińska, aktywna czytelniczka biblioteki, od wielu lat należąca do Dyskusyjnego Klubu Książki.
Skąd pomysł na napisanie powieści, kto pierwszy ją przeczytał,  co oznacza tytuł,  a co przedstawia okładka, jaki filozof miał wpływ na  napisanie utworu -  na te i wiele innych pytań niezwykle wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi wysłuchała licznie zgromadzona publiczność.  Pytaniami zasypali również Damiana jego przyjaciele, koleżanki oraz koledzy.
Spotkanie zakończyło się gratulacjami dla młodego pisarza, m. in. od dyrektora Technikum Leśnego w Tucholi pana Piotra Marciniaka oraz zakupem książki i autografami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12