12 13 14

Niewątpliwie największą atrakcją Dnia Bibliotekarza i Bibliotek był recital Dariusza Krygowskiego pt. „…ale drogę miałem szczęśliwą”. Tytuł nieprzypadkowy, bo zaczerpnięty z pięknego wiersza patrona naszej Biblioteki – Aleksandra Janty-Połczyńskiego pt. „Pieśń trampa”. Dariusz Krygowski niejednokrotnie już występował w murach MBP śpiewając teksty naszego patrona. Jego występy zawsze zachwycały i wzruszały publiczność. Nie inaczej było tym razem. Koncert zadedykowany wszystkim czytelnikom i bibliotekarzom połączony był z ciekawą prezentacją multimedialną obrazującą jego muzyczną karierę. Dowcipną konferansjerkę o swojej szczęśliwej drodze przeplatał piosenkami, przyznając, że najlepiej spełnia się w repertuarze piosenek „smutnych”. Ale oprócz piosenek lirycznych, melancholijnych i nostalgicznych usłyszeliśmy również wesołe i bardzo radosne. Prawdziwą wisienką na torcie okazała się gra Dariusza na saksofonie, czym wszystkich mile zaskoczył. Ten przesympatyczny koncert zakończył się bisami, gromkimi brawami i licznymi gratulacjami.

1916 17 18