„(Do)Wolność czytania” - takie hasło towarzyszy XV Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, który obchodzony jest w dniach 8-15 maja 2018 roku. „(Do)Wolność czytania" oznacza czytanie nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, ale też nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.
W naszej bibliotece we wtorek 8 maja, w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, Pani Hanna Szramka, dyrektor biblioteki zainaugurowała obchody Tygodnia Bibliotek, dziękując wszystkim pracownikom za pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa oraz wszystkim czytelnikom za wielką aktywność, którą wykazywali przez cały rok.

11 1 2

Corocznie najaktywniejsi czytelnicy otrzymują dyplomy Mistrzów Czytelnictwa oraz nagrody książkowe. W tym roku wśród najmłodszych czytelników wyróżnieni zostali: Hanna Klunder, Anna Baturo, Anna Krzywdzińska, Wiktoria Chołuj, Lilianna Tyda, Dominika Nowicka, Marta Janowska, Amelia Mews, Paweł Perszka, Klaudia Talaśka, Szymon Wiśniewski i Martyna Lipska.

3 4 5 6 7 8 9 10

Natomiast wśród dorosłych najaktywniejszymi czytelnikami byli: Barbara Schwidt, Ewa Glaza, Krystyna Hoppe, Maria Knieć, Jadwiga Rekowska, Katarzyna Jonak, Danuta Kalinowska, Mariola Westfal, Eugenia Gwóźdź, Elżbieta Chechła, Sławomir Puciul, Urszula Kozłowska, Antonina Olszewska, Henryka Grynda i Janusz Kuczma. Nagrodzona została również czytelniczka z Filii Bibliotecznej w Raciążu - Krystyna Wałdoch.

W tym roku po raz pierwszy nagrodzono również Mistrza Czytelnictwa książek mówionych (aubiobooków), którym został Piotr Bartusch.