W poniedziałek 29 stycznia 2018 r. mieszkańcy Tucholi spotkali się w bibliotece, by uczcić  98. rocznicę powrotu miasta do Macierzy. Licznie zebranych gości powitała dyrektor biblioteki Hanna Szramka, a wieczór poprowadziła prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury Maria Ollick, pomysłodawczyni tego wydarzenia.

Podczas spotkania wystąpili stypendyści Fundacji „Exlibris” im. Walentyny i Aleksandra Janta-Połczyńskich: Julia Kochańska - recytacja, Anna i Julia Januszewskie oraz Anna Czapiewska - śpiew i gitara,  Olga Blaumann - klarnet oraz Cyryl Kałuża - skrzypce.

1 2 3 4

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i narodowych przy akompaniamencie Tomasza Kotowskiego licznie wsparła młodzież Technikum Leśnego i dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w strojach z lat dwudziestych.
Dla gości organizatorzy przygotowali okolicznościowe kartki z biało-czerwonymi życzeniami oraz śpiewnik Śpiewaj z nami.

5 6 7 8

Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi podziękował organizatorom i wszystkim uczestnikom wieczoru za zaangażowany śpiew, podkreślił, że takie wydarzenia uczą i łączą naszą wspólnotę.

9 10 11 12