1W piątek 1 marca 2013 r. odbyło się kolejne - VIII spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie.  Celem cyklicznych spotkań jest prezentowanie w konwencji dialogu twórczości poetów z Polski i Europy. Wieczór odbył się w kameralnym gronie - miłośników poezji i stałych uczestników spotkań w bibliotece. Pomysłodawcą oraz współorganizatorem spotkań z cyklu Dialogi poetyckie jest Kazimierz Żarski, który również poprowadził wieczór i wspólnie z Natalią Mathia przygotował oprawę muzyczną spotkania.

Kazimierz Żarski pisze wiersze dla siebie, rodziny i przyjaciół, komponuje muzykę do własnych tekstów i tekstów przyjaciół - poetów, gra na gitarze. Urodził się w 1950 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. Jest doktorem nauk technicznych, od 1994 roku pracownikiem naukowym Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, specjalistą w dziedzinie ciepłownictwa i klimatyzacji. Jest członkiem Sekcji Klimatyzacji, Ciepłownictwa i Zaopatrzenia w Wodę Polskiej Akademii Nauk. Stałym recenzentem czasopisma INSTAL oraz Journal of Cleaner Production, prestiżowego czasopisma wydawnictwa Elsevier. Ma w dorobku ponad 100 publikacji naukowych, w tym 10 książek. W młodości pisał teksty piosenek i teksty kabaretowe, komponował piosenki, grał w rockowym zespole muzycznym Medium, prowadził kabaret w klubie Riwiera-Remont Politechniki Warszawskiej. Wydał tomiki: Wiersze nie wszystkie, Leonardo Zawodowiec, Wiersze nieznanych poetów, Podróż metafizyczna, Listy do Emily. Publikował m. in. w Akancie, Najprościej. Wydał dwie płyty: Ruletka i Ballady żeglarskie.

Gośćmi VIII Dialogów poetyckich byli:

Anna Dwojnych - urodziła się w 1988 r. w Płocku. Mieszka w Toruniu. Studentka socjologii i filozofii. Poetka i tłumaczka poezji Stefana Themersona. Współredaktorka magazynu Inter-. Literatura -Krytyka- Kultura. Od 9 lat należy do klubu literackiego Marabut działającego przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in., O Cisową Gałązkę, O Laur Jabłoni, Jesienna Chryzantema. W 2011 roku ukazał się jej debiutancki tomik gadu gadu. Wcześniej publikowała na łamach portali Neurokultura, Instynkt i pisma Faust.

Izabela Fietkiewicz-Paszek – autorka wierszy, tekstów piosenek, felietonów, recenzji. Publikuje w prasie literackiej i w pracach zbiorowych. Związana z czasopismami sZAFa, Migotania i EleWator. Wydała dwie książki poetyckie: Portret niesymetryczny w 2010 r. i zbiór ekfraz-sonetów pt. Próby wyjscia w 2011 r. Jej wiersze ukazały się w 2011 r. w dwujęzycznej antologii Free over blood , były także wydane we Francji i Czarnogórze. Pełni funkcję sekretarza zarządu w Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Łyżka Mleka. Mieszka w Kaliszu.

Teresa Rudowicz (Aneta Kolańczyk) – autorka książek, artykułów i audycji radiowych oraz wystaw dotyczących literatury i literatów Wielkopolski, a także piosenek i recenzji. Poezję pisze od dwóch lat. W 2011 r. w Zaułku Wydawniczym Pomyłka ukazał się jej arkusz poetycki Oni. Wiersze z pamięci, a w 2012 w tym samym wydawnictwie debiutancki tom wierszy Podobno jest taka rzeka. Wiosną 2013 r. także w Zaułku Wydawniczym Pomyłka ukaże się kolejna książka Teresy Rudowicz Korzeń werbeny, swoisty „dialog” z Faustem Leszka Żulińskiego, który stał się opowieścią o kobiecie szukającej własnej tożsamości. Redaktor magazynu sZAFa, wiceprezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, członek Zarządu Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka członek Stowarzyszenia Salon Literacki. Mieszka w Kaliszu. Polonistka wyboru, nauczycielka z przypadku.

Natalia Mathia – maturzystka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, obdarzona wyjątkowym talentem muzycznym i wspaniałą barwą głosu. Śpiewa od najmłodszych lat. Uczyła się śpiewu u takich wokalistów jak: Grażyna Łobaszewska, Elżbieta Zapędowska, Joanna Zagdańska, Janusz Szrom, Marek Bałata, Jan Poprawa, Ludmiła Małecka. Jest laureatką wielu festiwali wokalnych zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych (m.in. Grand Prix - XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi, I miejsce - II Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA w Barcinie, Grand Prix - Ogólnopolski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Czerwone maki” w Rypinie, II miejsce – XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Rozśpiewany Wawer
w Warszawie, ). Występowała w wielu prestiżowych koncertach na terenie całej Polski.

2345Więcej zdjęć w Galerii.