3Z dniem 31 grdunia 2012 r. dotychczasowy Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi Elżbieta Bukowska odeszła na emeryturę. Uroczyste pożegnanie odbyło się kilka dni wczesniej (21 grudnia) podczas XXIV sesji Rady Miejskiej. 214

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski mówił: "Pragnę serdecznie podziękować za te wszystkie lata pracy w naszym mieście i gminie. Nasza 6-letnia współpraca od samego początku układała się doskonale. Pani praca pozostawia po sobie namacalne znaki, bo dziś biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, to także organizacja różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych" (cyt. za www.tucholainfo.pl)

567

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Tucholi nr 88/2012 z dnia 31 grudnia 2012 r. funkcję Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej od 2 stycznia 2013 r. pełni Hanna Bronke.

811109