3obraz_2

Dnia 11 grudnia 2012 r. odbył się wernisaż Agaty Urbańskiej. Na wystawie zatytułowanej „ZIELONO MI” prezentowane są prace w akwareli, pasteli olejnej i akrylu na płótnie.

Tak o wystawie mówi jej autorka: „Tworząc układ wystawy myślałam o pejzażach, które wykonywałam w wolnych wakacyjnych chwilach w plenerze. Chciałam zanotować ulotną chwilę, bez przygotowań koncepcyjnych. Prace wykonałam w ostatnim czasie, są one notatką moich zmagań z naturą, próbą pozostania sobą. Zimna tonacja zieleni okazała się motywem przewodnim… Prezentowany układ jest alternatywnym pokazem do prac w pasteli suchej wykonywanych na zupełnie innej zasadzie…”

.obraz_3obraz_4obraz_1

Agata Urbańska – pochodzi z Tucholi, mieszka i pracuje w Bydgoszczy; absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła kierunek artystyczno-pedagogiczny ze specjalizacją malarstwo i ceramika w pracowni profesora Mieczysława Ziomka. Uprawia malarstwo pastelowe, akwarelowe, akryl. Uczestniczka plenerów artystycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wizażystka, projektantka, aranżatorka wnętrz użyteczności publicznej i prywatnej. Od 1997 r. prowadzi zajęcia z zakresu sztuk pięknych i historii sztuki; nauczycielka plastyki oraz wiedzy o kulturze w Collegium Salesianum w Fordonie, przygotowuje młodzież do matury z historii sztuki oraz do egzaminu praktycznego na wyższe uczelnie artystyczne i politechniczne. Od kwietnia 2010 r. prowadzi pracownię plastyczną „Rysownia” z nauką rysunku i malarstwa dla dorosłych, młodzieży i dzieci.