Tuchola

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

CEL KONKURSU

Inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej - jako formy wypełnienia czasu wolnego. Zainteresowanie własną tożsamością regionalną przez budowanie pozytywnego wizerunku swojego miasta.

TEMATYKA KONKURSU

„Tuchola- miasto mojego dzieciństwa”, przedstawienie własnych wizji plastycznych swojego miasta.

WARUNKI KONKURSU

Uczestnik powinien dostarczyć 1 pracę wykonaną w dowolnej technice plastycznej w formacie A 4 lub A 3. Pracę należy opatrzyć przymocowaną w widocznym miejscu kartką - metryczką zawierającą dane: Imię i nazwisko, nazwa szkoły, klasa.

UCZESTNICY

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów Gminy Tuchola

KATEGORIE

Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

1. Uczniowie szkół podstawowych klas I-III

2. Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI

3. Uczniowie szkół gimnazjalnych

TERMINY I MIEJSCA

Prace należy składać do 12.10.2012 r. w Filii dla Dzieci i Młodzieży w godzinach pracy biblioteki.

Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników nastąpi 25.10.2012 r. o godz. 1100

OCENA

Prace będą oceniane przez komisję, powołaną przez organizatora wg. następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, walory plastyczne, wkład pracy, samodzielność itp.

NAGRODY

Autorzy najlepszych prac w poszczególnych grupach wiekowych otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy.

WYSTAWA

Prace wyeksponowane zostaną w Galerii pana Czytalskiego. Wystawa będzie czynna do 31.12.2012 r. po tym terminie należy prace odbierać.

Prace nie odebrane do 31.01.2013 r. przechodzą na własność organizatora.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Praca musi być autorska, własnego pomysłu i wykonania, nie nagradzana w innych konkursach.

2. Dostarczenie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

3. Dostarczając prace na konkurs, każdy uczestnik przenosi autorskie prawa majątkowe na Organizatora w następujących polach eksploatacji:

wielokrotne eksponowanie prac, zamieszczanie fotografii prac w materiałach reklamowych, albumach, prasie, wydawnictwach bibliotecznych i na stronie internetowej biblioteki.

4. Uczestnik, który dostarczy pracę na konkurs wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.